EUROPOS KUNG FU AKADEMIJOS – IWKA KOMANDA
HENRIKAS GUSTAITIS ( 2 TG) VYR. INSTRUKTORIUS
Panevėžys
Wing Chun kovos meno pradėjau mokytis Panevėžyje 2003 m. pas Sifu Liną Raišį. Prieš pradedant praktikuotis Wing Chun, man teko užsiiminėti Karatė ir Jiu – jitsu, tad dabar turiu galimybę tarpusavyje lyginti šiuos kovos menus. Wing Chun kovos menas mano dėmesį patraukė, iš pirmo žvilgsnio, nesudėtingais, kompaktiškais judesiais, bet svarbiausia man buvo tai, kad šį kovos meną gali praktikuoti visi, nepriklausomai nuo savo amžiaus ar sveikatos būklės.
Wing Chun man padėjo užpildyti spragas sunkiai išmokstamuose judesiuose, efektyviai priešinantis prieš fiziškai stipresnį priešininką. Taip pat, besimokydamas Wing Chun kovos meno supratau, kad įsisavintus principus ir metodus galiu taikyti ne tik dvikovoje, bet ir kasdieninėje veikloje. Taip pat nuo 2011 m. mokausi IWKA Wing Tjun sistema bei esu artimas Sifu Lino Raišio mokinys. Henrikas kartu su Sifu Linu ir technikais vyksta mokytis Amžinojo pavasario institute Madeiroje.
RENATAS MAKELIS (2 TG) VYR. INSTRUKTORIUS
Vilnius
Kovos menais susidomėjau ir juos praktikuoti pradėjau nuo 2004 m. Labiausiai mane patraukė galimybė išmokti praktinių savigynos įgūdžių bei sustiprėti, beje ilgainiui supratau, jog kovos menai skirti ne tik kovos įgūdžiams lavinti, bet ir vystyti bei tobulinti asmenines savybes, suvokiau, kad per šiuos kovos menus yra perduodama išmintis ir žinios, kurios buvo sukauptos per tūkstančius metų ir yra aktualios šiuolaikiniam žmogui. Su Sifu Linu Raišiu susipažinau 2004 m., tuo metu mokiausi pas jo mokinį, o nuo 2010 m. su Sifu mokausi tiesiogiai. Per visus šiuos metus iš jo išmokau ne tik kovos menų veiksmų, bet ir ryžto, užsispyrimo bei organizacinių savybių. Džiaugiuosi, kad dėl jo žinių ir lyderystės aš galiu nuolat augti ir tobulėti. Renatas kartu su Sifu Linu ir technikais vyksta mokytis Amžinojo pavasario institute Madeiroje.
LAURYNAS PLUKYS (1 TG) ADMISTRATORIUS & INSTRUKTORIUS
Kovos menais susižavėjau dar vaikystėje matydamas Kung fu filmus su Bruce Lee ir pan. Pas Sifu Lina Raišį pradėjau mokytis 2008 m. ir tai man leido suvokti kas yra Kung fu kovos menas. Kung fu suteikia ne tik fizinę ištvermę, bet ir tobulėjimą, augimą visuose gyvenimo aspektuose, žinoma visą tai priklauso nuo puikaus Sifu, kuris turi daug žinių ir tinkamai sugeba jas perteikti mokiniui. Žvelgiant į Sifu Lino Raišio patirtį, mokiniai įgyja didelio noro mokytis ir tobulėti. Todėl esu laimingas turėdamas galimybę mokytis pas Sifu Liną Raišį ir jo surinktą mokinių komandą bei būti IWKA Kung Fu šeimos nariu. Laurynas kartu su Sifu Linu ir technikais vyksta mokytis Amžinojo pavasario institute Madeiroje.
JUSTAS JANUŠKA (1 TG) INSTRUKTORIUS
Panevėžys
Kovos menais domėjausi nuo pat vaikystės, labiausiai žavėjo Kung fu, ypač Šaolino vienuoliai. Rimtą pažintį su kovos menais pradėjau nuo 15 metų lankydamas karatė treniruotes. Vėliau į rankas papuolusi Broniaus Čekanausko knyga „Ant imtinių kilimo“ lėmė tai, kad susižavėjau savigynos imtinėmis – SAMBO, tad kelerius metus treniravausi šio kovos meno ir dziudo. Tačiau to nepakako ir toliau ieškojau universalesnio stiliaus, kuriame būtų galimi smūgiai tiek rankomis, tiek kojomis, tad savo kovos menų pažinimo kelionės metu teko treniruotis ir Muay thai bei Kudo.
Wing Chun kung fu pradėjau treniruotis nuo 2005 m. Vienerius metus treniravausi Leung Ting Wing Tsun, tol kol „Kung fu brolis“ nepakvietė sudalyvauti Kung fu meistro seminare Vilniuje. Ten ir susipažinome su Sifu Linu Raišiu ir jo mokykla, į kurią nusprendėme pereiti iš Leung Ting Wing Tsun sistemos. Tad nuo 2006 m. pavasario pradėjau mokytis pas Sifų Liną Raišį bei jo mokinį Sihing Henriką Gustaitį. Besitreniruojant IWKA Wing Chun Kung fu, siekiant praplėsti akiratį, kurį laiką treniravausi braziližką džiudžitsų (BJJ) bei MMA.
Mane Wing Chun Kung fu bei IWKA asociacijos mokymas žavi tuo, kad leidžia tobulėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Drįsčiau teigti, jog ir dvasinis tobulėjimas yra neatsiejama dalis nuo kovos menų. Įgytas žinias ir įgūdžius ne tik naudoju kasdieniame gyvenime ar stresinėse situacijose, bet ir iškilus realiam pavojui, kuomet yra būtina savigyna. Justas kartu su Sifu Linu ir technikais vyksta mokytis Amžinojo pavasario institute Madeiroje.
MARGIRIS KALINAUSKAS (12 SG)
Kaunas
Mano sūnus (būdamas 6 metų) lankė Wing Chun treniruotes pas Sifu Liną Raišį, tad po 2 metų „stebėjimo“ kaip sūnus auga, tobulėja ir man buvo labai smalsu pabandyti pačiam įvaldyti kūno protą ir energiją, tad IWKA asociacijoje pradėjau mokytis nuo 2015 m. Kadangi nuo vaikystės domėjausi rytų kovos menais, labai norėjau įsitraukti į WING TJUN – išmokti/ studijuoti Kung Fu, suprasti/ valdyti savo kūną ir pagaliau – įgyti pasitikėjimo savimi. Tad šiuo metu esu pasiekęs IWKA Juodojo diržo lygį.
VYTAUTAS MAČIULIS (12 SG)
Kaunas
Kovos menais susidomėjau dar mokykloje, per gyvenimą teko prisiliesti prie Shotokan Karate, Aikido, Wing Tsun. Pas Sifu Liną pradėjau mokytis 2008 metais. Iškart patiko atviras, gilus, nuoširdus įvairiapusiškas, mokymas, neribojant žinių lygiais. IWKA Kung Fu tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Įgytas žinias tenka pritaikyti gyvenimiškose situacijose. Praktikuodamas IWKA Wing Chun Kung Fu metodus, pastebėjau, jog daraus ženkliai atsparesnis stresui, bei turiu daug geresnę sveikatą ir nuotaiką. Tai yra filosofinė ir kertinė atrama šiame lekiančiame ir streso pilname pasaulyje.
RAMINTA STASAITYTĖ RAČKAUSKIENĖ (12 SG)
Kaunas
2016 metais, kai man buvo 17 m. pradėjau lankyti IWKA Wing Chun treniruotes, nes norėjau išmokti savigynos bei kovos meno. Tačiau pradėjus užsiimti Kung Fu supratau, kad šis kovos menas moko ne tik savigynos, bet išugdo ir pasitikėjimą savimi, išvysto pilnavertį gyvenimo būdą bei padeda siekti ramaus proto.
ERKI SOEKOV ( 11 SG) IWKA TALLINNA RÜHMA KOORDINAATOR
Ma olen elukutselt insener ja seetõttu on mulle avar vaade oluline. Ühel hetkel ma märkasin et inimesel on olemas sisemisi varjatud potentsiaale, mille avastamine on võimalik kui seda tahta. Võitluskunsti harjutamine arendab annab mulle kogemusi ja arengut. On oluline et saame seda teha koos meistrite ja edasijõudnud õpilastega, kes tunnevad tehnikate nüansse. Olen enda jaoks leidnud ala millega tahan kindlasti edasi minna.
TANEL RAJA ( 11 SG) IWKA TALLINNA RÜHMA KOORDINAATOR
Algselt pakkus kung fu võimalust ennast füüsiliselt ja vaimselt arendada. Hiljem sai sellest elu loomulik osa, meeldiv rutiin.
LORETA STANIUKYNAITĖ (8 SG)
Kaunas
Kovos menų treniruotes pradėjau lankyti nuo 2016 m. Teko pakeisti keletą mokyklų, kol atradau IWKA Wing Tjun Kung fu. Ilgai iškojau kovos meno, kuris tiktų ne tik savigynai, bet kartu galėčiau tobulėti ir dvasiniu keliu, stiprinti vidinę jėgą ir ištvermę. Kung Fu visada paslaptingai traukė, žinojau, kad tai nėra tik fizinis kūno lavinimas, kad tai kažkas daug daugiau ir labai gilu dvasine prasme, tad nusprendžiau gilintis į tikrąjį Kung Fu kovos meną, ieškoti mokytojų. Taip atradau Sifu Sergio Pascal Iadarola IWKA Wing Tjun sistemą ir puikų mokytoją Sifu Liną Raišį. Čia gavau viską, ko ilgai ieškojau. Mokytis sunku, bet labai įdomu, o po Tai Chi ir Qigong treniruočių – protas būna pailsėjęs ir atsigavęs, o kūnas kupinas energijos.
ALDAS IVAŠKEVIČIUS ( 8 SG) INSTRUKTORIAUS ASISTENTAS
Rytų kovos menai mane domino ir traukė nuo paauglystės. Kažkiek teko prisiliesti prie Karate, ypatingai buvau susidomėjęs Aikido. Po nemažos pertraukos, mano gyvenimo dalimi tapo kinų kovos menas – vidinis Wing Chun. Būtent šis menas sudomino savo unikalumu, efektyvumu, dėmesiu į vidinį kūno darbą. Tai sudėtingas menas, o tai dar labiau įtraukia, mobilizuoja ir skatina nuolat mokintis ir tobulėti.
DOVYDAS GUSTAITIS (5 SG) INSTRUKTORIAUS ASISTENTAS
Šiuo metu gyvenu Kaune, mokausi Lietuvos sporto universitete ir treniruojuosi Kung fu. Pradėjau treniruotis Kung fu, nes šis kovos menas mane sužavėjo savo paprastumu ir efektyvumu. Taip pat treniruojuosi Kung fu, nes tai padeda mano protui atsigauti po dienos darbų ir pasikrauti energijos sekančioms dienoms.
SERHII FEDOROV (5 SG)
I am Serhii, student of Vilnius University, studying in Kaunas. I do Kung fu for more than one year and like it a lot. I find this particular martial art very interesting and useful for both my body and mind. I enjoy the trainings because after them I feel energised till the end of the day. I do Kung fu because it makes me better.
KAS YRA SIHING ?
„Sihing” ( kinų kalba) yra kontonų kalbos terminas, dažnai vartojamas tradiciniuose kinų kovos menuose, įskaitant ” Wing Chun”. Jis reiškia „vyresnysis brolis” arba „vyresnysis mokinys” ir yra skirtas pagarbiai kreiptis į mokyklos arba Sifu (mokytojas – meistras) mokinį, kuris yra aukštesnio rango arba turi daugiau patirties nei kreipiantysis. Wing Chun mokyklose ” Sihing’ paprastai yra mokinys, kuris mokosi ilgiau arba turi didesnių įgūdžių lygį nei jaunesnieji mokiniai („Sidai”- jausnesnieji broliai). ” Sihing’ padeda Sifu Sifu (mokytojas – meistras) mokyti naujus mokinius, veikdamas kaip mentorius ir rodydamas pavyzdį , tiek technikos, tiek elgesio prasme.